2017 ITA Summer Circuit - Azusa Pacific University
Azusa Pacific University
July 22 - July 24, 2017
Divisions / Draws:     Men's Doubles
Jul 22, 04:30 PM CC
1. Humberto Lopez
Peter Clemente (1)
Chula Vista, CA
Palm Springs , CA
2. Bye
Jul 22, 04:30 PM CC
3. Michael Tran
Malachi Coleman
Albuquerque, NM
Los Ranchos, NM
4. Erin Pang
Stephen Thay
Santa Clarita , CA
Valencia, CA
Jul 22, 04:30 PM CC
5. Reini Igna
Chad Nguyen (8)
irvine, CA
College Station, TX
6. Bye
Jul 22, 04:30 PM CC
7. Guenter Newman
Michael Burr (9)
Simi Valley, CA
Moorpark, CA
8. Bye
Jul 22, 04:30 PM CC
9. Eric Tseng
Justin Zhang (4)
Irvine, CA
irvine, CA
10. Bye
Jul 22, 04:30 PM CC
11. Ivo Karamanski
Derek Simonsen
Santa Barbara, CA
santa barbara, CA
12. Pedro Fernandez del Valle
Ignatius Castelino
newport beach, CA
Superior, CO
Jul 22, 04:30 PM CC
13. Alester Magalit
Hobbes Wilstead (5)
Hong Kong, HK
Kihei, HI
14. Bye
Jul 22, 04:30 PM CC
15. Kris Harris
John Paul McKenzie
Laguna Niguel, CA
La Canada, CA
16. Bye
Jul 22, 04:30 PM CC
17. Bye
18. Andrew Huang
Brian Wang (11)
San Diego, CA
San Diego, CA
Jul 22, 04:30 PM CC
19. Bye
20. Andrew Yip
Phuc Huynh (6)
Honolulu, HI
Honolulu, HI
Jul 22, 04:30 PM CC
21. Bye
22. Evan Hine
Dante Falcucci
Waynesboro, PA
hummelstown, PA
Jul 22, 04:30 PM CC
23. Bye
24. Sam Tullis
Jake Tullis (3)
Centerville, UT
Centerville, UT
Jul 22, 04:30 PM CC
25. Bye
26. Zachary Ambrosio
Matthew Yanuck (10)
Perris, CA
Topanga, CA
Jul 22, 04:30 PM CC
27. Bye
28. Rishab Sardana
Rithik Sardana (7)
Union City, CA
Union City, CA
Jul 22, 04:30 PM CC
29. Bye
30. J.J. Henderson
Nicholas Vanden
Indian Wells, CA
Port Matilda, PA
Jul 22, 04:30 PM CC
31. Bye
32. Alexandru Grigorescu
Nathan Reekie (2)
omaha, NE
sugar land, TX
Jul 23, 01:00 PM APU
Lopez / Clemente (1)
8-2
Tran / Coleman 8-2
Jul 23, 01:00 PM APU
Igna / Nguyen (8)
Newman / Burr (9)
Jul 23, 01:00 PM APU
Tseng / Zhang (4)
8-3
Fernandez del Valle / Castelino 8-3
Jul 23, 01:00 PM APU
Magalit / Wilstead (5)
Harris / McKenzie
Jul 23, 01:00 PM APU
Huang / Wang (11)
Yip / Huynh (6)
Jul 23, 01:00 PM APU
Hine / Falcucci
Tullis / Tullis (3)
Jul 23, 01:00 PM APU
Ambrosio / Yanuck (10)
Sardana / Sardana (7)
Jul 23, 01:00 PM APU
Henderson / Vanden
Grigorescu / Reekie (2)
Jul 23, 02:30 PM APU
8-6
Lopez / Clemente (1)
8-6
Newman / Burr (9) 8-6
Jul 23, 02:30 PM APU
8-2
Fernandez del Valle / Castelino
by default
Magalit / Wilstead (5) by default
Jul 23, 02:30 PM APU
8-4
Yip / Huynh (6)
by default
Hine / Falcucci by default
Jul 23, 02:30 PM APU
8-4
Sardana / Sardana (7)
8-5
Grigorescu / Reekie (2) 8-5
Jul 24, 02:00 PM APU
8-6
Lopez / Clemente (1)
8-4
Fernandez del Valle / Castelino 8-4
Jul 24, 02:00 PM APU
8-3
Yip / Huynh (6)
8-6
Grigorescu / Reekie (2) 8-6
Jul 24, 03:00 PM APU
8-6
Lopez / Clemente (1)
8-7
Grigorescu / Reekie (2) 8-7
  Winner: Grigorescu / Reekie (2)
8-3