2017 ITA Summer Circuit - Azusa Pacific University
Azusa Pacific University
July 22 - July 24, 2017
Divisions / Draws:     Women's Doubles
Jul 22, 04:30 PM APU
1. Allie Sanford
Savannah Slaysman (1)
Phoenix, AZ
Phoenix, AZ
2. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
3. Kalani Soli
Megan Tagaloa
Carson, CA
riverside, CA
4. Erica Paradise
Madison Swaney
Bakersfield, CA
Bakersfield, CA
Jul 22, 04:30 PM APU
5. Camila Garcia
Annaliese County (8)
San Diego, CA
Highland, UT
6. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
7. Elizaveta Sokolova
Mariko Sagara (9)
Alhambra , CA
Ojai, CA
8. Audrey Stewart
Annika Alcon
Apple Valley , CA
Kapolei, HI
Jul 22, 04:30 PM APU
9. Jada Bui
Mya Bui (4)
Ajax, ON
Ajax, ON
10. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
11. Sabrina Longson
McKenna Lloyd
SLC, UT
Salt Lake City, UT
12. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
13. Hermehr Kaur
Taylor Calton (5)
REDLANDS, CA
Highland, UT
14. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
15. Katia Betancourt
Tatiana Betancourt (12)
Covina, CA
Covina, CA
16. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
17. Tatiana Ruiz
Jenna Dorian
Fresno, CA
Novato, CA
18. Bella Nguyen
Alyssa Powell
College Station, TX
Simi Valley, CA
Jul 22, 04:30 PM APU
19. Bye
20. Layna Schwartz
Jacqueline Resler (6)
Valencia, CA
Valencia, CA
Jul 22, 04:30 PM APU
21. Jaylee Yasunaga
Jourdan Jefferson
Wailuku, HI
Fontana, CA
22. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
23. Bye
24. Constance Branstine
Summer Dvorak (3)
Orange , CA
Laguna Beach, CA
Jul 22, 04:30 PM APU
25. Trinity Yamagata
Tayvia Yamagata
Kealakekua, HI
Kealakekua, HI
26. Bye
Jul 22, 04:30 PM APU
27. Bye
28. Madison Moore
Brandy Walker (7)
Scottsdale, AZ
Brea, CA
Jul 22, 04:30 PM APU
29. Bye
30. Sara Tullis
Bitsy Tullis
Centerville, UT
Centerville, UT
Jul 22, 04:30 PM APU
31. Bye
32. Jennifer Kerr
Maia Sung (2)
Carlsbad, CA
Rolling Hills, CA
Jul 23, 01:30 PM APU
Sanford / Slaysman (1)
by default
Paradise / Swaney by default
Jul 23, 01:30 PM APU
Garcia / County (8)
8-3
Sokolova / Sagara (9) 8-3
Jul 23, 01:30 PM APU
Bui / Bui (4)
Longson / Lloyd
Jul 23, 01:30 PM APU
Kaur / Calton (5)
Betancourt / Betancourt (12)
Jul 23, 01:30 PM APU
8-3
Ruiz / Dorian
Schwartz / Resler (6)
Jul 23, 01:30 PM APU
Yasunaga / Jefferson
Branstine / Dvorak (3)
Jul 23, 01:30 PM APU
Yamagata / Yamagata
Moore / Walker (7)
Jul 23, 01:30 PM APU
Tullis / Tullis
Kerr / Sung (2)
Jul 23, 03:00 PM APU
8-1
Sanford / Slaysman (1)
8-2
Garcia / County (8) 8-2
Jul 23, 03:00 PM APU
8-2
Bui / Bui (4)
by default
Kaur / Calton (5) by default
Jul 23, 03:00 PM APU
8-6
Ruiz / Dorian
by default
Yasunaga / Jefferson by default
Jul 23, 03:00 PM APU
by default
Yamagata / Yamagata
by default
Tullis / Tullis by default
Jul 24, 08:00 AM APU
8-4
Sanford / Slaysman (1)
8-3
Kaur / Calton (5) 8-3
Jul 24, 11:30 AM APU
8-4
Ruiz / Dorian
by default
Yamagata / Yamagata by default
Jul 24, 12:30 PM APU
8-4
Sanford / Slaysman (1)
8-4
Ruiz / Dorian 8-4
  Winner: Sanford / Slaysman (1)
8-2