2017 Suntree Slam
Suntree Country Club
October 27 - October 29, 2017
Divisions / Draws:     Men's Doubles
1. Mirko Pehar
Goran Dragicevic (1)
Tampa, FL
Clearwater, FL
2. Bye
Oct 27, 03:00 PM
3. Bernardo Ferreira
Pietro De Silva
West Palm Beach, FL
west palm beach, FL
4. Kleanthis Zisis Tegos
Ivan Shapovalov
Thessaloniki,
Lviv,
5. Ricardo Corona
James Finnigan
Monterrey,
Smiths,
6. Bye
Oct 27, 03:00 PM
7. Philipp Hoffmann
Carlos Niemeyer
West Palm Beach, Fl
west palm beach, FL
8. Luis Fernandes
Javaz Rolle
Melbourne, FL
Melbourne , FL
9. Gui Jasmin
Jaime Oncins (4)
Orlando, FL
Winter Garden, FL
10. Bye
Oct 27, 05:00 PM
11. Alex Brenner
andrew Rifkin
San Francisco, CA
Jacksonville, FL
12. Daniel Armellino
Leonardo Vega
Melbourne, FL
Lake Mary, FL
13. Bill Cooj
John Cook (5)
Deerfield beach, FL
Deerfield Beach , FL
14. Bye
Oct 27, 03:00 PM
15. Aria Canadell
Jack Clark
Castello D'empuries,
London,
16. Dino Bisignano
Sean Hajdu
Savannah, GA
Savannah, GA
17. Bye
18. Gerard Carpinell
Tjimon Louisy
Ganollers,
Melbourne, FL
19. Bye
20. Casey Coffey
Kevin Runda
Titusville, FL
Melbourne, FL
Oct 27, 05:00 PM
21. Joshua Tewes-McCoy
Daiki Naka
Savannah, GA
Savannah, GA
22. Silviu Solomon
James Voitlein
Laval, QC
Oldsmar, FL
23. Bye
24. Joey Jones
Thomas Knights (3)
Cocoa beach, FL
merritt island, FL
25. Bye
26. Thomas Salmon
Patricio Zarazua
west palm beach, FL
West Palm Beach , FL
27. Bye
28. Gaston Murray
Wade Ball
Lake Worth, FL
Royal Palm Beach, FL
Oct 27, 05:00 PM
29. Nicholas Battistini
Carlos Meneses
Boca Raton, FL
West Palm Beach, FL
30. Jamison Burch
Lee Schmidt
Sadler, TX
El Paso, TX
31. Bye
32. Adrian Bohane
Bjorn Munroe (2)
Jupiter, FL
West palm beach, FL
Oct 28, 09:30 AM
Pehar / Dragicevic (1)
6-3, 6-2
Ferreira / De Silva 6-3, 6-2
Oct 27, 07:00 PM
Corona / Finnigan
6-0, 6-0
Hoffmann / Niemeyer 6-0, 6-0
Oct 28, 09:30 AM
Jasmin / Oncins (4)
7-5, 6-2
Brenner / Rifkin 7-5, 6-2
Oct 27, 05:00 PM
Cooj / Cook (5)
6-4, 7-5
Bisignano / Hajdu 6-4, 7-5
Oct 27, 07:00 PM
Carpinell / Louisy
Coffey / Runda
Oct 28, 09:30 AM
6-2, 6-4
Tewes-McCoy / Naka
Jones / Knights (3)
Oct 27, 07:00 PM
Salmon / Zarazua
Murray / Ball
Oct 28, 09:30 AM
6-3, 6-4
Battistini / Meneses
Bohane / Munroe (2)
Oct 28, 12:30 PM
6-2, 7-5
Pehar / Dragicevic (1)
1-6, 6-3, 10-8
Hoffmann / Niemeyer 1-6, 6-3, 10-8
Oct 28, 12:30 PM
6-3, 2-6, 10-8
Brenner / Rifkin
3-6, 6-3, 10-5
Bisignano / Hajdu 3-6, 6-3, 10-5
Oct 28, 12:30 PM
7-5, 4-6, 10-7
Coffey / Runda
6-1, 7-6
Jones / Knights (3) 6-1, 7-6
Oct 28, 12:30 PM
6-4, 3-6, 10-7
Murray / Ball
6-2, 6-0
Bohane / Munroe (2) 6-2, 6-0
Oct 29, 09:30 AM
6-0, 6-1
Pehar / Dragicevic (1)
7-5, 6-4
Brenner / Rifkin 7-5, 6-4
Oct 29, 09:30 AM
6-1, 6-1
Jones / Knights (3)
3-6, 6-1, 10-8
Murray / Ball 3-6, 6-1, 10-8
Oct 29, 01:00 PM
6-2, 6-0
Pehar / Dragicevic (1)
6-1, 6-4
Jones / Knights (3) 6-1, 6-4
  Winner: Jones / Knights (3)
6-2, 3-6, 10-7